HOT

HOTKaj storiti z jajčnimi rumenjaki? PREBERITE ZDAJ
HOTGlobalni avtomobilski trg kaže okrevanje, McLaren uporablja dirkalno tehnologijo za cestna vozila in drugo PREBERITE ZDAJ
HOT2 delavca Hydro One poškodovana pri delu PREBERITE ZDAJ
HOTUpravljanje časa za večjo produktivnost – strategije in tehnike PREBERITE ZDAJ
HOTOpolnomočenje naslednje generacije: program Howl za celovit razvoj mladih PREBERITE ZDAJ
HOTBonus CMHC sredi stanovanjske krize: polemika o 75 milijonih dolarjev PREBERITE ZDAJ
HOTNov videz za Broncose: Predstavljamo novo kolekcijo uniform Mile High PREBERITE ZDAJ
HOTE-kolo Cowboy Cruiser s pokončnim položajem za vožnjo PREBERITE ZDAJ
HOTRebounds Blue Apron Zmanjšanje delovnih mest in strateške poteze za dvig cene delnic PREBERITE ZDAJ
HOTNajlepše plaže na svetu PREBERITE ZDAJ
DOMAČA STRAN
parafiks meni
OGLASITE :)
PRIJEMITE NOVICE IZ SVETA ALI LOKALNO! PLICKER VAM PONUJA ODLIČNO IZKUŠNJO Z VSEBINAMI IN VODENJE. ZAČNITE ZDAJ DOŽIVETI. OSTANITE SREČNI.
Sam Bennett

Sam Bennett

16. januar 2024 Posodobljeno.

4 DK PREBERITE

43 Preberi.

Borussia Dortmund prevzela vodstvo Bundeslige, Haller pa blesti

Borussia Dortmund zagotovil ključno zmago s 3:0 proti Augsburgu z 10 igralci, zahvaljujoč dvema goloma Sébastiena Hallerja. Zmaga je Dortmund izstrelila na vrh Bundeslige in pred zadnjim krogom za dve točki prehitela Bayern München.

Dortmundčani so kljub odločni obrambi Augsburga vztrajno pritiskali na nasprotnika. V 59. minuti je Sébastien Haller končno našel preboj in izkoristil izgubljeno žogo ter dosegel svoj prvi gol na tekmi. Napadalec iz Slonokoščene obale je pokazal svoj klinični zaključek in vratarju Augsburga ni pustil nobene možnosti.

Vratar Augsburga, Tomáš Koubek, je z nekaj ključnimi obrambami onemogočil napade Dortmunda na začetku.

Upanje domačega moštva je padlo, ko je Felix Uduokhai prejel neposredni rdeči karton zaradi prekrška nad Donyellom Malenom, kar je povzročilo zmanjšanje Augsburga na deset igralcev.

Kljub številčnemu zaostanku je Augsburg ostal odločen v obrambi in s tem omejil možnosti Dortmunda.

Morda bo všeč tudi: Manchester City je premagal Real Madrid in si zagotovil uvrstitev v finale lige prvakov.

Dominacija Borussie Dortmund

Borussia Dortmund

Premoč Dortmunda je bila razvidna iz statistike, saj so zabeležili 17 strelov v primerjavi s samim poskusom Augsburga v prvem polčasu.

Gostje so si še naprej ustvarjali priložnosti, Karim Adeyemi in Marco Reus sta bila blizu povišanju vodstva.

Ko je Dortmund silil za odločilno zmago, je bil v 81. minuti kot menjava uveden Marco Reus. Njegov udarec je bil takojšen in izsilil obrambo Koubeka.

Vendar pa je zmago Dortmunda zapečatil Sébastien Haller, ki je izkoristil odbito žogo in v 84. minuti dosegel svoj drugi gol na tekmi.

Zagotovljena zmaga proti Augsburgu Borussia Dortmund z dvema točkama prednosti pred Bayernom Münchnom na vrhu lestvice bundeslige.

Ker je do konca le še en krog, je usoda Dortmunda zdaj odvisna od zadnje tekme proti Mainzu, Bayern München pa se sočasno pomeri s Kölnom. Navijači Dortmunda so izrazili svoj optimizem in vzklikali "Nemški prvak bo samo BVB."

Stuttgart se je izognil nevarnosti izpada

Na drugi tekmi Bundeslige je Stuttgart dosegel ključno zmago s 4:1 proti Mainzu in se premaknil iz območja izpada.

Wataru Endo je odigral ključno vlogo, saj je dosegel gol in pomagal drugemu, da je svojo ekipo vodil do zmage.

Zmagoslavje Stuttgarta je zagotovilo, da so se povzpeli nad Bochum po gol razliki in zagotovili upanje za obstanek v prvi ligi.

Bayer Leverkusen je zapravil prednost dveh golov in se zadovoljil z remijem 2:2 proti Borussii Mönchengladbach. Rezultat je podaljšal niz brez zmage Leverkusna na šest tekem, vključno z njihovimi polfinalnimi tekmami Lige Evropa proti Romi.

Drage napake so prispevale k njihovi nezmožnosti zagotoviti zmago, zaradi česar je bila ekipa razočarana nad nedavno formo.

Za zaključek je odlična predstava Sébastiena Hallerja spodbudila Borussia Dortmund na vrh Bundeslige in poskrbel za razburljiv zadnji krog.

Navijači Dortmunda upajo na naslov, medtem ko se je Stuttgart uspel rešiti nevarnosti izpada.

Na drugi strani so se nadaljevale borbe Bayerja iz Leverkusna, ki jim ni uspelo zagotoviti prepotrebne zmage.

Položaj Borussie Dortmund v ligi (sezona 2023-2024)

Od te sezone je Borussia Dortmund trenutno na petem mestu Bundeslige. Skupno so nastopili na 17 tekmah in dosegli 8 zmag, 6 remijev in 3 poraze. Ta impresivna predstava jim je omogočila, da so na ligaški lestvici zbrali skupno 30 točk.

Ženska ekipa Borussia Dortmund

Žensko nogometno moštvo Borussia Dortmunds, ki je bilo ustanovljeno leta 2021, je napredovalo. Trenutno tekmuje v peti ligi ženskega nogometa v Nemčiji.

Njihov cilj je doseči Frauen Bundesligo do leta 2027, s čimer dokazujejo predanost klubov povečanju svojega vpliva v nogometu in spodbujanju ženskega športa. Hiter vzpon moštev in naraščajoča baza oboževalcev ponazarjata vse večje navdušenje nad ženskim nogometom.