HOTКак канадските детски надбавки помагат на канадските семейства да процъфтяват ПРОЧЕТЕТЕ СЕГА
ПОЛУЧАЙТЕ НОВИНИ ОТ СВЕТА ИЛИ МЕСТНО! PLICKER ВИ ПРЕДЛАГА СТРАХОТНО СЪДЪРЖАНИЕ И НАСОКИ. ЗАПОЧНЕТЕ СЕГА, ЗА ДА ИЗПИТВАТЕ. ОСТАНИ ЩАСТЛИВ.

17 Прочетете.

Запомнящи се спортни моменти от 21-ви век

Ако сте фен на спорта, може да ви е интересно да научите за някои от най-запомнящите се спортни моменти на 21 век. Тези събития помогнаха за вдъхновението на спортистите, плениха публиката и промениха света на спорта по начини, които биха били немислими дори преди десетилетие.

Юсейн Болт на Олимпиадата в Рио през 2016 г. Най-запомнящите се спортни моменти на 21-ви век

Юсейн Болт влезе в историята в състезанието на 100 метра на Олимпиадата в Рио, като стана първият човек, който печели състезанието на последователни олимпийски игри. Болт също помогна на щафетата на Ямайка на 4×100 метра да спечели златен медал. Юсеин също подписа с един от най-запомнящите се спортни моменти на 21 век.

Събитието отбеляза четвъртия път, когато Болт печели титла на олимпийски игри. Той спечели златен медал на 200 метра в Пекин през 2012 г. Въпреки това не стигна до финалите на 200 метра в Атина и Токио.

Запомнящи се спортни моменти

В резултат на това той пропусна изпитанията на Ямайка за Олимпиадата. Междувременно Болт спечели четири златни медала от световните първенства. Това означаваше, че вече е спечелил девет златни медала и е поставил световен рекорд.

Тогава Болт обяви, че ще се оттегли от спринтовата си кариера. Това ще бъдат последните му олимпийски игри. Въпреки че наследството му е сигурно, той е критикуван за липсата на усилия през предишните години.

Но най-бързият човек в света е готов да остави след себе си наследство, което ще се помни десетилетия напред. А Болт е не само най-добрият спринтьор на всички времена, но и един от най-великите спортисти в историята на спорта.

По време на кариерата си Болт е спечелил общо 11 златни медала. Те включват златото в състезанията на 100 и 200 метра, както и златото в щафетата 4×100 метра.

Рекордът на Майкъл Фелпс на Олимпийските игри в Пекин през 2008 г

Майкъл Фелпс е един от най-великите олимпийски плувци на всички времена. Той доминира в света на плуването от години. През кариерата си той е спечелил повече от 25 златни медала. Освен това той държи рекорда за най-много индивидуални олимпийски медали и подписва най-запомнящите се спортни моменти на 21 век.

Талантът му беше очевиден, когато беше млад. Когато е на 15, той се присъединява към олимпийския отбор на САЩ и започва да се състезава в много плувни срещи. На Олимпиадата през 2000 г. в Сидни той стана най-младият мъж, участвал в отбор от повече от 60 години.

Постиженията на Фелпс в Пекин 2008 бяха невероятни. Той не само спечели осем златни медала, но и счупи олимпийски и световен рекорд за всяка дисциплина.

Например, той счупи 36-годишния рекорд на Марк Шпиц на 200 метра бътерфлай. Освен това той постави световен рекорд на 100 метра бътерфлай.

Но какво да кажем за представянето му на 400 метра индивидуално съчетано? Въпреки че спечели и четирите етапа на щафетата, той завърши четвърти. Другите три медала отидоха при Райън Лохте и Джейсън Лезак, като и двамата понижиха собствените си световни рекорди, за да помогнат на отбора на САЩ да победи.

Способността на Майкъл Фелпс да плува е комбинация от талант, упорит труд и умения. Самият човек обаче е чудо. В резултат на това той се превърна в популярна фигура в спорта.

Победата на Испания на Световното първенство по футбол през 2010 г

Испания спечели първата си титла от Световното първенство по футбол през 2010 г. и сега е един от най-успешните отбори най-запомнящите се спортни моменти на 21 век. Отборът се състои от някои от най-разпознаваемите играчи в играта. Тази победа е огромен тласък за страна, която се бори да се възстанови от рецесия.

Има много страхотни играчи в играта, но има и няколко, които никога не са печелили олимпийски златен медал. Меси беше сред тях. Той е и един от най-богатите футболисти в историята.

Въпреки че Испания спечели две европейски първенства и две европейски купи на УЕФА, тя най-накрая спечели голям международен трофей едва на Световното първенство през 2010 г. Изминаха повече от 40 години, откакто Испания за последно спечели голямо първенство. Но Шави и останалата част от отбора постигнаха най-доброто представяне в историята на страната.

Те го направиха в стил, който обикновено е запазен за испанския национален отбор по футбол. Всъщност те дори спечелиха Европейско първенство на УЕФА през 1964 г.

Това състезание все още е най-доброто в историята. Дидие Дешан стана вторият човек, спечелил турнира като капитан и мениджър след Франц Бекенбауер.

Нещо повече, това беше първият път, когато Световната купа се проведе в Африка. За първи път в турнира участваха 13 отбора от цял ​​свят. Много играчи от висок профил се състезаваха в турнира, включително Западна Германия, Италия, Франция и Бразилия.

Можете да стигнете до официалната страница на олимпийската организация, като щракнете тук. Искате ли да прочетете повече ръководство съдържание?