FIERBINTE

FIERBINTEAplicații pentru productivitate și managementul timpului CITESTE ACUM
FIERBINTEImigrația din SUA este centrală în alegerile din 2024 după moartea studentului din Georgia CITESTE ACUM
FIERBINTENovak Djokovic îl învinge pe Carlos Alcaraz, avansând în finala Openului Franței CITESTE ACUM
FIERBINTEDesemnarea Monumentului Marele Canion al lui Biden: o mișcare îndrăzneață pentru conservare CITESTE ACUM
FIERBINTESchema de familie din Ucraina extinsă pentru a ajuta familiile care fug de război CITESTE ACUM
FIERBINTEPredicție îndrăzneață Michael Cohen despre viitorul proces de la New York al lui Donald Trump CITESTE ACUM
FIERBINTENominalizările The Buzz Around Globul de Aur 2024 CITESTE ACUM
FIERBINTECucerirea testului Port Union Drive CITESTE ACUM
FIERBINTECreșterea economiei SUA în primul trimestru a fost revizuită în creștere bruscă la 2% rata anuală, sfidând așteptările CITESTE ACUM
FIERBINTEFotografii necunoscute de Britney Spears CITESTE ACUM
PAGINA PRINCIPALA
meniul parafiks
FACE PUBLICITATE :)
PRIMIȚI ȘTIRI DIN LUME SAU LOCAL! PLICKER VA OFERĂ O EXPERIENȚĂ DE CONȚINUT ȘI ORIENTARE. ÎNCEPE ACUM PENTRU EXPERIENȚĂ. RĂMÂI FERICIT.
Sam Bennett

Sam Bennett

29 iunie 2023 Actualizat.

3 DK CITIT

30 Citiți.

Îngerii din Los Angeles fac istorie franciza cu victoria record cu 25-1 asupra Rockies

Într-o etapă extraordinară de putere ofensivă, cel Los Angeles Angels a obținut o victorie istorică împotriva lui Colorado Rockies cu un scor răsunător de 25-1.

Jocul a fost martorul îngerii stabilind recorduri de franciză pentru cele mai multe alergări și lovituri, lăsând o amprentă de durată în cărțile lor de istorie.

Jucând la Coors Field, prietenos cu lovitorii, îngerii au valorificat condițiile favorabile și au declanșat un atac asupra ulciorilor Rockies.

Batașii echipei au strâns 28 de lovituri remarcabile în 52 de la bâte, stabilind un nou record de franciză. Fiecare jucător titular a înregistrat cel puțin o lovitură, echipa a scos și șase plimbări în timp ce a lovit doar de trei ori.

Jocul a luat o întorsătură dramatică în a treia repriză, când Los Angeles Angels a marcat 13 puncte uimitoare, egalând recordul francizei pentru cele mai multe puncte marcate într-o singură repriză.

Conducând cu 2-0 la începutul reprizei, îngerii au dezlănțuit trei runde de acasă consecutive în fața titularului din Rockies, Chase Anderson.

Mike Trout, Brandon Drury și Matt Thaiss au intrat cu toții adânc pe terenuri consecutive, lăsând pe Rockies uimiți. Interesant este că Anderson a fost, de asemenea, ultimul aruncător care a dat trei home run-uri consecutive într-un meci în 2020 împotriva Yankees.

Explozia ofensivei Los Angeles Angels continuă

Los Angeles Angels

Pe măsură ce a treia repriză a progresat, cel Los Angeles Angels a continuat să se îngrămădească pe fugări, lăsând Munții Stâncoși neputincioși. Până la încheierea reprizei, Angels aveau un avantaj uluitor de 15-0.

Sifonul de scor a continuat în a patra repriză, când Angelii au adăugat încă opt puncte, împingându-și avantajul la un 23-0, după doar patru reprize.

În timp ce Los Angeles Angels a marcat doar două puncte suplimentare în joc, totalul lor de 25 de puncte a stabilit un nou record de franciză, depășind recordul anterior de 24 de puncte marcate într-un joc din 1979 împotriva Toronto Blue Jays.

Cele 28 de lovituri ale echipei au stabilit, de asemenea, un nou record de franciză, depășind maximul anterior de 26 de lovituri obținute într-un meci din 1980 împotriva Boston Red Sox și în meciul menționat mai sus din 1979 împotriva Toronto.

Marja de victorie de 24 de runde a stabilit, de asemenea, un nou record de echipă, marcând una dintre cele mai mari marje de câștig din istoria Major League Baseball.

Hunter Renfroe și Mickey Moniak au reușit amândoi un perfect 5-pen-5 la farfurie, în timp ce David Fletcher s-a remarcat cu cinci run-uri (RBI).

Cu toate acestea, în ciuda performanței extraordinare a echipei, superstarul Shohei Ohtani a avut o noapte grea, mergând cu 1 la 7 cu două lovituri.

Los Angeles Angels victoria record cu 25-1 împotriva Colorado Rockies va fi amintită ca fiind una dintre cele mai dominante performanțe ale lor din istoria francizei.

Afișarea ofensivă remarcabilă a echipei, evidențiată de numeroase lovituri și alergări, și-a asigurat locul în cartea recordurilor.

Pe măsură ce sezonul avansează, Îngerii își propun să se bazeze pe această victorie istorică și să-și continue căutarea succesului în Major League Baseball.