HOTJennifer Lawrence má ohromujúci vzhľad na červenom koberci v Cannes 2023 PREČÍTAJTE SI TERAZ
HOTBeatBuds Pro: Nový štandard bezdrôtových slúchadiel PREČÍTAJTE SI TERAZ
HOTSpoločnosti, ktoré dosahujú najväčší zisk PREČÍTAJTE SI TERAZ
HOTLahaina Firestorm: The Silent Sirens of Maui's Devastation PREČÍTAJTE SI TERAZ
HOTMegan Fox otvára informácie o svojej ceste plastickej chirurgie v úprimnom rozhovore PREČÍTAJTE SI TERAZ
HOTRecenzia klávesnice Angel 65 PREČÍTAJTE SI TERAZ
HOTLoď vlastnená v Spojenom kráľovstve sa potopila po útoku povstalcov Houthi vo vodách Červeného mora PREČÍTAJTE SI TERAZ
HOTTwitter zažíva rozsiahle poruchy, pretože Elon Musk implementuje denný limit tweetov PREČÍTAJTE SI TERAZ
HOT30 najkrajších žien na svete PREČÍTAJTE SI TERAZ
HOMEPAGE
parafiks menu
ZÍSKAJTE NOVINKY ZO SVETA ALEBO MIESTNE! PLICKER VÁM PONÚKA SKVELÝ ZÁŽITOK S OBSAHOM A PORADENSTVO. ZAČNITE TERAZ ZAŽIŤ. OSTAŇ ŠŤASTNÝ.
Sam bennett

Sam bennett

Aktualizované 29. júna 2023.

3 DK READ

23 Prečítajte si.

Vegas Golden Knights sa vracia na scénu a vyhralo 1. zápas finále Stanley Cupu proti Florida Panthers

V napínavom 1. zápase finále Stanley Cupu, Vegas Golden Knights demonštrovali svoju odolnosť tým, že sa zo skorého deficitu dostali na víťazstvo 5:2 nad Floridou Panthers.

Toto víťazstvo znamenalo ich návrat do finále po piatich rokoch. A poslali silný odkaz o svojej pripravenosti súťažiť.

Golden Knights počas celého zápasu predvádzali svoje odhodlanie a zručnosti. Jonathan Marchessault, jeden z pôvodných hráčov tímu, strelil vyrovnávajúci gól v prvej tretine, čím udával tón návratu.

Obranca Zach Whitecloud sa postaral o predĺženie, keď zostávalo niečo cez 13 minút. Zatiaľ čo kapitán Mark Stone pridal poistný gól. Výnimočný zákrok Adina Hilla ešte viac upevnil víťazstvo Golden Knights.

Hra obsahovala intenzívnu fyzičku a konfrontácie po odpískaní medzi tímami Sun Belt. Panthers sa spočiatku ujali vedenia gólom nakrátko.

Ale Golden Knights odpovedali svojou charakteristickou odolnosťou a nedovolili, aby prekážka bránila ich hybnosti.

Napriek neskorému nárastu fyzickej hry zo strany Panthers bol výsledok už v tomto bode určený.

Vegas Golden Knights zažili silný návrat

Vegas Golden Knights

Zápas bol plný nezabudnuteľných momentov. Vrátane kľúčového zákroku Hillovej hokejky v druhej tretine, ktorý zabránil istému gólu.

Navyše, Shea Theodore strelil svoj prvý gól v play-off po 27-zápasovom suchu, čím zlepšil náladu tímu.

Víťazstvo Golden Knights spečatil prázdna žŕdka Reillyho Smitha, ktorá dodala konečnému skóre jednostrannejší vzhľad ako celková intenzita hry.

Finále Stanley Cupu medzi tím Vegas Golden Knights a Florida Panthers predstavuje dva tímy s odlišnými príbehmi.

Golden Knights, ktorí sa vo Finále predstavia druhýkrát počas svojej šesťročnej existencie. Cieľom je získať titul po prehre s Washingtonom Capitals v roku 2018.

Panthers vo svojom prvom finále pohára od roku 1996 dúfajú, že napravia svoju predchádzajúcu prehru proti Coloradu Avalanche.

Tento zápas predstavuje historickú príležitosť, v ktorej sa predstavia dva tímy, ktoré nikdy nevyhrali majstrovský titul v lige.

V súhrne, Vegas Golden Knights preukázali svoju odolnosť a odhodlanie tým, že predviedli pozoruhodný comeback a vyhrali 1. zápas finále Stanley Cupu proti Floride Panthers.

Vďaka vynikajúcim výkonom od kľúčových hráčov a pozoruhodným momentom v priebehu hry sa Golden Knights dostali do skorého vedenia v sérii.

Zápas medzi týmito dvoma tímami ponúka vzrušujúci príbeh a šancu pre obe franšízy zabezpečiť si svoj prvý majstrovský titul.

Očakávanie na zvyšok série je hmatateľné, pretože fanúšikovia netrpezlivo očakávajú ďalší zápas v Las Vegas.