ΚΑΥΤΌΗ Nicole Kidman μαγεύει τους θαυμαστές για άλλη μια φορά με την διαχρονική ομορφιά της ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΩΡΑ
ΚΑΥΤΌΟ απόλυτος οδηγός για καλύμματα τιμονιού BMW ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΩΡΑ
ΚΑΥΤΌΤι είναι το Snake Oil; ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΩΡΑ
ΚΑΥΤΌΥποστήριξη της Ουκρανίας – Τρόποι για να βοηθήσετε μια χώρα που έχει ανάγκη ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΩΡΑ
ΚΑΥΤΌΟ Ντόναλντ Τραμπ αντιμετωπίζει οικονομικές συνέπειες από την απόφαση του δικαστηρίου της Νέας Υόρκης ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΩΡΑ
ΚΑΥΤΌΗ διαδρομή πτήσης του Grant Shapps διακόπηκε μυστηριωδώς πάνω από τη ρωσική επικράτεια ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΩΡΑ
ΚΑΥΤΌΆγνωστες φωτογραφίες από τα Ανάκτορα του Μπάκιγχαμ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΩΡΑ
ΚΑΥΤΌΠροειδοποίηση κοινωνικής ασφάλισης: Εκατομμύρια Αμερικανοί καλούνται να προσέξουν τις κλήσεις απάτης ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΩΡΑ
ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ
μενού parafiks
ΔΙΑΦΗΜΊΖΩ :)
ΛΑΒΕ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Ή ΤΟΠΙΚΑ! Το PLICKER ΣΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ. ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΙΩΣΕΤΕ. ΜΕΙΝΕΤΕ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ.
Σαμ Μπενέτ

Σαμ Μπενέτ

29 Ιουνίου 2023 Ενημερώθηκε.

2 DC ΑΝΑΓΝΩΣΗ

34 Διαβάστε.

Το Vegas Golden Knights κλείνει το πρώτο Stanley Cup 2023 στην ιστορία Franchise με νίκη επί των Florida Panthers

Οι Βέγκας Golden Knights, μια ομάδα του NHL στην μόλις έκτη σεζόν τους, έχουν αναδειχθεί νικητές στο Stanley Cup 2023 Τελικοί κόντρα στους Florida Panthers.

Οι Χρυσοί Ιππότες σφράγισαν τον πρώτο τους τίτλο στο Stanley Cup σε μια πειστική νίκη με 9-3 στο Λας Βέγκας.

Ο αρχηγός του Βέγκας, Μαρκ Στόουν, έπαιξε καθοριστικό ρόλο στη νίκη του πρωταθλήματος. Βάζοντας ένα γκολ σε κάθε περίοδο για να εξασφαλίσετε ένα αξιόλογο χατ-τρικ.

Το επίτευγμα του Stone να σημείωσε χατ-τρικ σε μια νίκη στο Stanley Cup δεν έχει παρατηρηθεί από το 1922, γεγονός που το καθιστά εξαιρετικό κατόρθωμα.

Οι Χρυσοί Ιππότες επέδειξαν την επιθετική τους ικανότητα σε όλο τον Τελικό του Κυπέλλου Stanley, συμπεριλαμβανομένου του αποφασιστικού πέμπτου αγώνα.

Κυρίαρχη απόδοσή τους, σημειώνοντας πέντε ή περισσότερα γκολ σε τρία παιχνίδια της σειράς. Τους τοποθέτησε ως μόνο την έβδομη ομάδα στην ιστορία του NHL που πέτυχε αυτό το ορόσημο.

Ο Jonathan Marchessault βραβεύτηκε με το Conn Smythe Trophy για την εξαιρετική του απόδοση ως ο πολυτιμότερος παίκτης στη μετά τη σεζόν.

Ωστόσο, ο Marchessault απέδωσε την επιτυχία της ομάδας στη συλλογική προσπάθεια όλων των παικτών να ανεβαίνουν σε διάφορες περιόδους κατά τη διάρκεια των πλέι οφ.

Ανακεφαλαίωση παιχνιδιού Stanley Cup 2023: Golden Knights' Resounding Victory

Stanley Cup 2023

Ο Βέγκας πήρε τον έλεγχο του αγώνα από νωρίς, με τον Στόουν να πετυχαίνει ένα κοντό γκολ στην πρώτη περίοδο. Ακολούθησε ο Nicolas Hague αυξάνοντας το προβάδισμα.

Αν και οι Πάνθηρες κατάφεραν να μειώσουν το έλλειμμα, οι Βέγκας ανέκτησαν γρήγορα τη δυναμική τους, σημειώνοντας άλλα τέσσερα γκολ στη δεύτερη περίοδο.

Οι Χρυσοί Ιππότες συνέχισαν την κυριαρχία τους στην τελευταία περίοδο, εξασφαλίζοντας τελικά μια ηχηρή νίκη με 9-3.

Με το πρώτο τους Stanley Cup 2023 νίκη, οι Χρυσοί Ιππότες του Βέγκας εδραιώνουν τη θέση τους στην ιστορία του NHL.

Μόλις στην έκτη σεζόν τους, έχουν γίνει το δεύτερο πιο γρήγορο franchise από το 1943-44 που διεκδικεί το πρωτάθλημα, δεύτερο μόνο μετά τους Edmonton Oilers.

Οι Χρυσοί Ιππότες του Βέγκας γιορτάζουν μια ιστορική νίκη. Εξασφαλίζοντας την πρώτη τους εμφάνιση Stanley Cup 2023 τίτλο στην μόλις έκτη σεζόν τους στο NHL.

Το χατ-τρικ του Μαρκ Στόουν και η επιθετική ικανότητα της ομάδας τους οδήγησαν σε μια ηχηρή νίκη με 9-3 επί των Φλόριντα Πάντερς.

Η εξαιρετική ερμηνεία του Jonathan Marchessault του χάρισε το Conn Smythe Trophy. Αυτό το αξιοσημείωτο επίτευγμα σηματοδοτεί ένα σημαντικό ορόσημο στη νεανική ιστορία του franchise, ενισχύοντας τη θέση των Golden Knights μεταξύ των πρωταθλητών του NHL.