HOTFast & Furious prezrádza svoju podstatu v Fast X's Ending PREČÍTAJTE SI TERAZ
HOTNicole Kidman opäť fascinuje fanúšikov svojou nadčasovou krásou PREČÍTAJTE SI TERAZ
HOTDonald Trump čelí finančným prepadom rozsudku súdu v New Yorku PREČÍTAJTE SI TERAZ
HOTTrasa letu Granta Shappsa nad ruským územím bola záhadne narušená PREČÍTAJTE SI TERAZ
HOTNeznáme fotografie Buckinghamského paláca PREČÍTAJTE SI TERAZ
HOTVarovanie sociálneho zabezpečenia: Milióny Američanov vyzývajú, aby si dávali pozor na podvodné hovory PREČÍTAJTE SI TERAZ
HOMEPAGE
parafiks menu
ZÍSKAJTE NOVINKY ZO SVETA ALEBO MIESTNE! PLICKER VÁM PONÚKA SKVELÝ ZÁŽITOK S OBSAHOM A PORADENSTVO. ZAČNITE TERAZ ZAŽIŤ. OSTAŇ ŠŤASTNÝ.
Sam bennett

Sam bennett

Aktualizované 29. júna 2023.

2 DK READ

34 Prečítajte si.

Vegas Golden Knights získali prvý Stanley Cup 2023 v histórii franšízy víťazstvom nad Floridou Panthers

Vegas Golden Knights, tím NHL len vo svojej šiestej sezóne, vzišiel z víťazstva Stanley Cup 2023 Finále proti Floride Panthers.

Golden Knights spečatili svoj prvý zisk Stanley Cupu presvedčivým víťazstvom 9:3 v Las Vegas.

Kapitán Vegas Mark Stone zohral kľúčovú úlohu pri zisku majstrovského titulu. Streliť gól v každej tretine s cieľom zabezpečiť pozoruhodný hetrik.

Stoneov úspech dosiahnuť hetrik pri víťazstve Stanleyho pohára sa nevidel od roku 1922, čo z neho robí výnimočný počin.

Golden Knights predvádzali svoje ofenzívne umenie počas celého finále Stanley Cupu, vrátane rozhodujúceho piateho zápasu.

Ich dominantný výkon, strelili päť a viac gólov v troch zápasoch série. Umiestnil ich ako iba siedmy tím v histórii NHL, ktorý dosiahol tento míľnik.

Jonathan Marchessault získal Conn Smythe Trophy za svoj vynikajúci výkon ako najužitočnejšieho hráča po sezóne.

Marchessault však pripísal úspech tímu kolektívnemu úsiliu všetkých hráčov, ktorí v rôznych časoch play-off nastúpili.

Rekapitulácia hry Stanley Cup 2023: Zvučné víťazstvo Golden Knights

Stanley Cup 2023

Vegas prevzalo kontrolu nad zápasom hneď na začiatku, keď Stone strelil v prvej tretine krátky gól. Nasleduje Nicolas Hague, ktorý zvyšuje náskok.

Hoci sa Panthers podarilo znížiť, Vegas sa rýchlo spamätalo a v druhej tretine vsietil ďalšie štyri góly.

Golden Knights pokračovali vo svojej dominancii aj v poslednej tretine a napokon si zabezpečili suverénne víťazstvo 9:3.

S ich prvým Stanley Cup 2023 víťazstvo si Vegas Golden Knights upevňuje svoje miesto v histórii NHL.

Len vo svojej šiestej sezóne sa stali druhou najrýchlejšou franšízou od roku 1943-44, ktorá si pripísala prvenstvo, hneď po Edmontone Oilers.

Vegas Golden Knights oslavujú historické víťazstvo. Zabezpečenie ich vôbec prvého Stanley Cup 2023 titul len v šiestej sezóne NHL.

Hetrik Marka Stonea a ofenzívna sila tímu ich dohnali k výraznému víťazstvu 9:3 nad Floridou Panthers.

Výnimočný výkon Jonathana Marchessaulta mu vyniesol Conn Smythe Trophy. Tento pozoruhodný úspech predstavuje významný míľnik v mladej histórii franšízy a upevňuje miesto Golden Knights medzi šampiónmi NHL.