HOTMongongo olej: Dar prírody pre starostlivosť o pleť a vlasy PREČÍTAJTE SI TERAZ
HOTZnečistenie uhoľných baní ohrozuje miestne komunity PREČÍTAJTE SI TERAZ
HOTCurrys: Predajca elektroniky odmietol ponuku na prevzatie PREČÍTAJTE SI TERAZ
HOTJarná hra v štáte Ohio zanecháva fanúšikov nadšených, no otázky zostávajú PREČÍTAJTE SI TERAZ
HOT10 najlepších blogovacích platforiem v roku 2023 PREČÍTAJTE SI TERAZ
HOTNáklady na zubné implantáty ClearChoice PREČÍTAJTE SI TERAZ
HOMEPAGE
parafiks menu
ZÍSKAJTE NOVINKY ZO SVETA ALEBO MIESTNE! PLICKER VÁM PONÚKA SKVELÝ ZÁŽITOK S OBSAHOM A PORADENSTVO. ZAČNITE TERAZ ZAŽIŤ. OSTAŇ ŠŤASTNÝ.
Oliver Brown

Apríla 15 2024

2 DK READ

1 Prečítajte si.

Scottie Scheffler sa zapísal do histórie víťazstvom v turnaji majstrov

Scottie Scheffler sa zapísal do histórie tým, že vyhral druhýkrát Turnaj majsteriek a získal zelenú bundu v Auguste v štáte Georgia. 27-ročnému golfistovi sa tento pozoruhodný kúsok podaril s konečným skóre 11 pod par. Scheffler, ktorý sa zamyslel nad svojím víťazstvom, pripísal svoj úspech svojej schopnosti zostať na ihrisku pokojný a trpezlivý, robil kľúčové údery a putty, ktoré ho vyniesli na vrchol rebríčka.

Scottie Scheffler

Tento legendárny turnaj v Augusta National Golf Club sa odohral štyri dni a vyvrcholil v nedeľu napínavým finálovým kolom. Scheffler vstúpil do posledného kola na prvom mieste, pričom dovtedy nastrieľal pôsobivých 7 pod par. Jeho predchádzajúce víťazstvo na Masters v roku 2022, kde o tri údery prekonal Roryho McIlroya, z neho urobilo impozantného kandidáta vo svete profesionálneho golfu.

Náročnou úlohou Schefflera na prvé miesto bol americký kolega Collin Morikawa, ktorý sa tiež predviedol vo svojom piatom vystúpení na turnaji. Morikawa vstúpil do nedeľňajšieho kola so skóre 6 pod par a nakoniec skončil delený na treťom mieste spolu s Tommym Fleetwoodom a Maxom Homom na hodnote 4 pod. Druhé miesto obsadil Švéd Ludvig Åberg, ktorý uzavrel podujatie so skóre 7 pod par.

Nová nahrávka od Tigera Woodsa

Napriek tomu, že o titul nebojoval, golfová legenda Tiger Woods zanechal stopu na Turnaji majstrov tým, že vytvoril nový rekord. Woods sa stal prvým hráčom v histórii, ktorému sa to podarilo na turnaji 24-krát za sebou, čím prekonal doterajší rekord 23 priamych cutov, ktorý zdieľali Fred Couples a Gary Player. Tento pozoruhodný úspech ešte viac upevnil jeho trvalý odkaz v športe.

Posledný triumf Scottieho Schefflera na Turnaji majstrov upevňuje jeho postavenie dominantnej sily v profesionálnom golfe. S dvoma zelenými bundami na konte, Schefflerova zručnosť, odolnosť a vyrovnanosť pod tlakom z neho urobili výnimočného hráča na medzinárodnej scéne. Ako ďalej dopĺňa svoj pôsobivý zoznam úspechov, Schefflerovu prítomnosť vo svete golfu bude nepochybne v nasledujúcich rokoch sledovať.