HOTSophie Kasaei razmetava svoje telo na plaži na Budget Bali Break PREBERITE ZDAJ
HOTJamajka Potovalno opozorilo izdano zaradi povečanega kriminala PREBERITE ZDAJ
HOTAmazon bo zaradi upočasnjevanja poslovanja v oblaku odpustil na stotine inženirjev PREBERITE ZDAJ
PRIJEMITE NOVICE IZ SVETA ALI LOKALNO! PLICKER VAM PONUJA ODLIČNO IZKUŠNJO Z VSEBINAMI IN VODENJE. ZAČNITE ZDAJ DOŽIVETI. OSTANITE SREČNI.

Sam Bennett

29. junij 2023 Posodobljeno.

3 DK PREBERITE

22 Preberi.

Prvenstvo PGA: Eric Cole je prevzel zgodnje vodstvo, Jon Rahm se bori v prvem krogu

V zaradi zmrzali odložen prvi krog na PGA prvenstvo, Eric Cole, ameriški igralec golfa na 122. mestu svetovne lestvice, je izjemno začel in osvojil vodstvo v Oak Hill Country Clubu.

Cole je zabeležil šest birdijev v samo 14 luknjah, preden je bila igra prekinjena zaradi teme, tako da je 11 skupin še končalo svoje kroge.

Turnir je bil zaradi zmrzali v Rochestru v New Yorku prestavljen za uro in 50 minut. Cole ima en udarec prednosti pred svojim rojakom Brysonom DeChambeaujem, ki se je dobro odrezal tudi s štirico pod 66.

Eric Cole, ki je leta 2009 postal profesionalec, je večinoma igral na turneji Korn Ferry Tour, preden si je prislužil kartico PGA Tour za sezono 2023. Kljub porazu v končnici proti Chrisu Kirku na Honda Classic marca.

Cole zdaj uživa močno prisotnost na lestvici najboljših v svojem PGA prvenstvo prvenec in drugi večji nastop.

V pogovoru z novinarji je Cole izrazil navdušenje nad tem, da je v konkurenčnem položaju. In njegova želja, da bi svoje ime pogosteje videl med najboljšimi kandidati.

Bryson DeChambeau, zmagovalec OP ZDA 2020, je prvi krog končal s štirimi pod parom. Sledijo mu trije golfisti, med drugim Dustin Johnson in Corey Conners. Johnson, dvakratni veliki zmagovalec, je imel priložnost, da se na drugem mestu izenači z DeChambeaujem.

Toda padel nazaj z dvojnim bogijem na zadnji luknji. Scottie Scheffler, 2. na svetu, je prav tako končala krog s tremi manj, skupaj z Johnsonom in Connersom.

Pričakovani obračun med Schefflerjem in Jonom Rahmom, ki je imel impresivno sezono 2023, se ni uresničil, saj se je Rahm boril s šestimi bogiji in dvojnim bogeyjem ter končal pri šestih nad 76.

Morda bo všeč tudi: Napovedi končnice lige NBA: Kdo bo zmagal?

Eric Cole je zgodaj prevzel vodstvo na prvenstvu PGA, Jon Rahm se bori

PGA prvenstvo

Trenutni svetovni številka 1, Jon Rahm, želi postati četrti golfist. Prvi po Jacku Nicklausu leta 1975, ki je v isti sezoni osvojil tako Masters kot PGA Championship.

Kljub temu pa je zaradi zahtevnega začetka za vodilnim Ericom Colom zaostal za 11 strelov.

Jordan Spieth, trikratni veliki prvak, je začel s tremi več kot 69 in potrebuje močno predstavo, da doseže golfsko nesmrtnost z zmago na PGA prvenstvo in dokončanje Grand Slama.

Rory McIlroy, štirikratni veliki prvak, in Collin Morikawa, dvakratni veliki prvak, sta krog končala z enakim rezultatom.

Branilec naslova Justin Thomas in dvakratni zmagovalec prvenstva PGA Brooks Koepka zaostajata za udarec več.

Bryson DeChambeau, znan po svoji močni vožnji, si je prizadeval povečati svojo razdaljo do tee in med pandemijo Covid-40 pridobil 19 funtov. Ta strategija se je obrestovala z njegovo zmago na OP ZDA in več uvrstitvami med najboljših 10.

Vendar pa so poškodbe in operacije povzročile upad njegove uspešnosti in že več kot dve leti ni osvojil turnirja.

DeChambeau je naredil pomembne spremembe v prehrani, potem ko je odkril alergije na koruzo, pšenico, gluten in mlečne izdelke. To je povzročilo znatno izgubo teže, predvsem vode, do 18 funtov v 24 dneh.

Kljub izzivom je DeChambeau še vedno zadovoljen s svojim trenutnim fizičnim stanjem in cilja na stabilnost in ne na nadaljnje drastične spremembe.

Drugi krog PGA prvenstvo naj bi se začel v petek ob 7. uri po srednjeevropskem času (12. uri po srednjeevropskem času). Bodite na tekočem z najnovejšimi novicami in dogodki s turnirja.